На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Магазини "Дом Спорту"

(068) 555-79-41

м. Миколаїв, Магазини "Дом Спорту"
Каталог Корзина 0

Де і як встановити в квартирі мішень для дартсу

Опубліковано: 26.12.2019

У попередніх статтях ми розглянули питання вибору дротиків і мішеней для гри в дартс.

У цій статті будуть розглянуті деякі нюанси, пов'язані з вибором місця для установки мішені в квартирі або офісі і правилами її установки.

Правила встановлення мішені для дартсу

За правилами, мішень встановлюється так, щоб її центр (Bullseye) розташовувався на висоті 1 метр 73 см від підлоги.

Відстань від лінії кидка до краю передньої сторони мішені становила 2 метри 37 см. тобто, якщо мішень товщиною 5 см висить на стіні, то від стіни до лінії кидка потрібно відступити 237 + 5 = 242 см.

Щоб перевірити правильність установки можете виміряти відстань від центра мішені до лінії кидка по діагоналі. Воно повинно становити 2 метри 93 см.

Сама мішень повинна встановлюватися так, щоб в самому верху, строго вертикально був чорний сектор з номером 20.

Схема установки мішень для дартсу за правилами

Mішень повинна висіти на стіні, притискаючись до неї всією задньою площиною, не бовтаючись. В ідеалі вона просто кріпиться до стіни в декількох точках.

Вибір місця для гри в дартс?

Як видно з правил установки мішені, для гри достатньо вільного простору близько трьох – трьох з половиною метрів в довжину і метра – півтора в ширину.

При виборі простору для гри в квартирі або офісі постарайтеся знайти таке місце, щоб постійно не перериватися через проходять повз людей, ну і природно, не заважати іншим.

Вимоги до місця для дартс-мішені:

 • Подалі від дверей, проходів, щоб запобігти потраплянню в випадково проходять людей.
 • Не ставте мішень на вікно або у віконному отворі, так щоб дротик летів саме в скло. Якщо Ви поставите мішень без щита, то при промаху дротик може залишити на склі вибоїну, а якщо зі щитом – то він буде закривати світло. Ставити мішень так, щоб вікно було збоку цілком можливо – дротик не потрапить в скло, а світло буде падати прямо на мішень.
 • Осторонь від меблів, скла і крихких предметів.
 • В добре освітленому місці або робіть додаткове освітлення на мішень.
 • На підлогу під мішенню краще щось підкласти, щоб уникнути падіння дротиків на жорсткий підлогу і пошкодження підлоги і самих дротиків. Це може бути щільний картон, лист пінопласту, полістиролу, килим і т. п.

Найкращий варіант – грати в спеціально обладнаному приміщенні або дартс клубі.

Де в квартирі можна встановити мішень для дартсу

Дивлячись на наше життя реально, в більшості квартир не так багато місця, де можна повісити мішень.

Вішати її на меблі не вийде, на міжкімнатні двері – можна, але тільки коли Ви абсолютно впевнені, що ніхто по квартирі не ходить.

Якщо в сім'ї є діти, то краще цього не робити в принципі. Досвід інших, каже, що рано чи пізно вони візьмуть дротики і почнуть грати. Якщо мішень висить на двері & ndash; все-одно її відкриють в самий невідповідний момент.

Дітям з самого початку потрібно вселити думку, що & laquo;в дартс грають серйозні і дорослі люди, які не кидаються дротиками один в одного & raquo;.

Одним з найпоширеніших місць є коридор - там, де вхідні двері. Ось якраз на вхідні двері повісити мішень можна.

Вона завжди закрита і якщо хтось спробує зайти, то, як мінімум, подзвонить або почне її відкривати своїми ключами, і в цей момент можна зупинити гру.

вішати ж дартс на двері в житловій кімнаті або офісі досить небезпечно якраз через те, що її можуть раптово відкрити домочадці або співробітники. З урахуванням того, що центр мішені знаходиться на рівні особи, то отримати раптово в нього або очі дротиком не тільки неприємно, але і дуже небезпечно.

І не треба думати, що якщо Ви попередили сім'ю або співробітників про те, що «граєте в дартс і в кімнату не входити» , то це допоможе. Обов'язково знайдеться той, хто «забуде», «не чув» і ще чого-небудь. А от відповідати за «дротик у лобі» буде той, хто грав і кидав.

Ось дуже цікавий і дешевий спосіб повісити дартс на двері. У складеному стані взагалі не займає місця в квартирі.

Установка мішень для дартсу на вхідних дверях

Варіанти з використанням спеціальних переносних стійок для установки мішені.

Установка мішень для дартсу на стійках

Деякі вішають мішень із захистом на зовнішню або навіть на внутрішню сторону дверцят шафи. Захист роблять на гачках. Відкрив дверцята – повісив всю конструкцію на двері і знову закрив.

Можна повісити мішень в кутку кімнати, поруч з вікном або виходом на балкон.

Як це не парадоксально звучить, але в деяких квартирах, у яких двері в туалет виходить в широкий або довгий коридор, оптимальним місцем для розміщення дартсу він якраз і стає. Півтора–два метри в ньому і метр-півтора коридору якраз дають необхідні три метра дистанції.

На стіні вішається мішень, унітаз закривається і можна тренуватися, звільняючи приміщення на вимогу домочадців.

Мішень для дартсу в кімнаті і туалеті

Якщо коридор більше трьох метрів, то можна повісити на зовнішню сторону дверей в туалет або ванну. Навряд чи її хтось випадково відкриє під час гри.

В офісах це зробити простіше. Можна виділити місце в кутку кімнати або грати в тупиковому коридорі, холі і т.п.

Дартс в офісі

Якщо в квартирі довга засклена лоджія або балкон – можна повісити дартс і туди. Ось тільки в холодну і зимову погоду грати там буде не дуже зручно.

Дартс на балконі

Чи потрібен захист для дартс мішені.

Досвід багатьох гравців, сімей та офісних трудівників переконує, що для будь-якої стіни, на якій висить мішень дартсу, потрібен захист.

 стіна навколо мішені для дартсу без захисту

Китайські мішені зі скрученої стрічки при хорошому кидку взагалі пробиваються наскрізь і можна пошкодити стіну за мішенню.

Захист може побут самої різної: професійної або саморобної, але вона повинна бути. Зі стовідсотковою впевненістю можна стверджувати, що не всі гравці будуть завжди потрапляти в мішень. При цьому, потрапляючи в стіну, вони будуть не тільки псувати її саму, але і дротики. Адже дротики точно не застрягнуть у отштукатуренной стіні і, падаючи на підлогу з висоти півтора метрів, будуть псувати підлогу, тупити голки і ламати хвостовики і оперення.

Кабінети для гри в дартс

Деякі гравці вважають за краще використовувати спеціальні дартс –кабінети з місцем для зберігання дротиків і дошками для запису очок під час гри.

Кабінети для дартсу

Оптимальний розмір захисного щита для мішені – метр на метр.

Його найкраще робити з щільного і товстого пінопласту або щільного пінополіетилену, щоб дротик міг в ньому застрягти, але не пробити наскрізь. Їх можна прикріпити на лист фанери клеєм або двостороннім скотчем.

Непоганий варіант це щит з пробки. Можна прикріпити на лист фанери один на одного кілька шарів листової пробки для декоративної обробки приміщень. Інший варіант: зробити захист з пробок від винних пляшок & ndash; і красиво і дротики добре входять і тримаються.

Пробки ріжуть поперек або трохи зрізають круглу грань, для отримання площини, і клеїть пістолетом кріплять до листа фанери.

Захист з пробки до мішеней для дартсу

Для досвідчених гравців, рідко промащують повз мішені можна купувати спеціальний захист до дартс від виробників мішеней.

Маючи в діаметрі 70-75 см вони виготовляються з різних спінених матеріалів різних кольорів і добре тримають дротики в разі промаху. Складаються з чотирьох секторів і просто одягаються зверху дошки стандартних розмірів. Є ще цікава комбінація захисту і світлодіодного освітлення.

Захист для дартсу

Чим захистити підлогу під мішенню.

При грі в квартирі дротики, відскакуючи від мішені, падають на підлогу, залишаючи в ньому сліди.

Ось так можуть виглядати Ваші підлоги під мішенню, якщо вони не захищені:

 Пол без захисту під мішенню для дартсу

Для захисту підлоги використовують два підходи:

 1. Захист або кабінет з поличкою під мішенню. В цьому випадку дротик, що не потрапив в мішень або випав з неї, падає на поличку, а не на підлогу. До того ж висота падіння на поличку значно менше, ніж на підлогу, тому самі дротики псуються менше.
 2. Кладуть на підлогу спеціальне захисне покриття.

 

В якості захисту підлоги від дротиків можна використовувати:

 • спеціальні мати для захисту підлоги, які одночасно і показують потрібну відстань до мішені,
 • лист пінопласту, полістиролу,
 • спеціальні товсті гумові килимки,
 • фанеру,
 • шматок товстого лінолеуму з жорстким і щільним верхнім шаром,
 • щільний килимок або ковролін.

Розміри покриття на підлогу визначаються індивідуально, але оптимально в межах 60-70 см на метр.

Захист для підлоги при грі в дартс

Підсвічування мішені

Можна використовувати фірмові підсвічування, які йдуть разом із захистом або самостійно поставити одну або дві лампи з спрямованим світлом на мішень. Зазвичай лампи спрямованого світла ставлять з двох сторін на відстані від 60 см до метра в залежності від потужності самої лампи. Намагайтеся встановити світло так, щоб він падав на мішень перпендикулярно, для виключення тіней. 

Підсвічування повинна бути не дуже яскравою, але добре висвітлювати поле. Найкраще використовувати розсіяне світло.

Освітлення для дартс-мішеней

І в ув'язненні один маленький нюанс, але який може зіпсувати життя Вам і сусідам.

Як зменшити звук від попадань дротиків в мішень на стіні.

Якщо мішень вішається на стіну, що виходить до сусідів, то при жорсткому кріпленні, в момент попадання дротика звук удару буде доходити і до них.

Не всі сусіди, та й члени вашої родини, сприйматимуть спокійно постійні & laquo;тук-тук-тук & raquo; по стіні. Для зменшення цих звуків можна прокласти між задньою стороною мішені і захистом, на якій вона висить, шар спіненого матеріалу типу поролону, пористої гуми і т. п. Якщо стіни зовсім тонкі або сусіди з «музичним слухом», то додати такий же шар і між захистом і стіною. Або кріпити захист на відстані 5-10 мм від стіни на клиновий анкер (анкер-шпилька).

Схема установки на стіну захисту з дартсом на анкер-шпильки

На цій схемі показано як прикріпити до стіни щит, на якому закріплена мішень, на анкер-шпильку на гумову прокладку або додаткову гайку.

Що ще можна почитати на цю тему:

 1. Мішень для дартсу - які бувають і як вибрати.
 2. Як вибрати дротики для дартсу
Коментарі (0)

Коментарі

Поки немає коментарів

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію