На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Магазини "Дом Спорту"

(068) 555-79-41

м. Миколаїв, Магазини "Дом Спорту"
Каталог Корзина 0

Правила стрільби і поводження зі зброєю в тирі і на стрільбищі

Опубліковано: 09.08.2017

Основні правила при поводженні зі зброєю (вогнепальною, пневматичною, під патрон Флобера і т. д.)

  1. Уважно вивчіть (а не просто прочитайте) інструкцію по зарядці, і використання зброї. Поставтеся з усією серйозністю до цих правил і пам'ятайте-вони написані кров'ю попередніх поколінь. Не потрібно вважати себе розумнішими за всіх-повірте і до вас були розумні люди.
  2. Завжди, беручи в руки зброю, звертайтеся з ним так, як ніби воно заряджена!
  3. Ніколи не направляйте ствол зброї і не цільтеся в людей, тварин, житлові будівлі, автотранспорт, а так же туди, куди не збираєтеся стріляти. Виробіть в собі таку звичку при поводженні з будь-якою зброєю і вимагайте цього від інших учасників стрільб. Пам'ятайте, від одного ідіота можуть постраждати всі!
  4. Палець на спусковий гачок можна класти тільки після прицілювання перед проведенням пострілу. Навіть якщо зброя розряджена не тримайте палець на спусковому гачку. Звикніть, що стандартне положення пальця-на запобіжній скобі.
  5. Не потрібно гратися зброєю, особливо зарядженою. Для цих цілей купіть собі водяний пістолет в «Дитячому світі».
  6. Завжди особисто перевіряйте чи заряджена зброя, яку берете в руки. Нікому і ніколи не вірте на слово – людям властиво помилятися.
  7. Передаючи пістолет, гвинтівку іншій особі або йдучи з вогневого рубежу, особисто переконайтеся, що вони розряджені.
  8. Завжди при перенесенні зброї, незалежно від того заряджено воно чи ні, направляйте стовбур тільки вертикально вгору або вниз.
  9. Використовуйте зброю тільки для стрільби – не треба колоти їм горіхи.
  10. Ніколи не залишайте зброю без нагляду, навіть якщо виходите на хвилиночку в туалет чи в сусідню кімнату. Завжди тримайте пістолет при собі, найкраще в кобурі на запобіжнику.
  11. Не чіпайте чужої зброї без дозволу власника.
  12. Не потрібно заглядати в стовбур – там темно і нічого не видно. Але ось куля звідти може випадково вилетіти прямо в око і мозок.
  13. Не розбирайте заряджену або зведену зброю.
  14. Ніколи не вставляйте балон зі стисненим газом в зброю при зарядженому і вставленому в нього магазині. При проколі балона з газом може статися різкий викид газу, що призведе до пострілу.
  15. Не потрібно вносити зміни в конструкцію зброї і модернізувати його. Повірте, ті, хто його створював, знають і розуміють набагато більше Вас.
  16. Завжди стежте за справністю вашої зброї. При виявленні неполадок несіть його в гарантійну майстерню.

 

Правила поведінки при стрільбі

 

  1. Не вживайте алкогольні напої та наркотики перед або під час стрільби.
  2. Перед проведенням стрільби перевірте, щоб перед, за і поруч з мішенями не знаходилися люди, тварини або сторонні предмети. Керівник стрільби повинен виключити їх появу в районі мішеней протягом усього часу стрільб.
  3. Палець на спусковий гачок кладіть тільки після того, як визначилися з метою і прицілилися.
  4. Ніколи не використовуйте для стрільби сумнівні і неперевірені боєприпаси. Використовуйте тільки чисті, сухі і якісні боєприпаси, відповідні калібру зброї.
  5. Не використовуйте для повторної стрільби вже стріляні кульки для пневматики. У них вже змінена геометрія. А при повторній стрільбі це може привести до утруднення виходу кульки з каналу стовбура і непередбачуваних змін траєкторії польоту.
  6. При проведенні стрільби, якщо в районі мішеней перебувають люди, зброя не повинна бути в руках стрільців, навіть якщо він розряджена. Зброя повинна знаходитися або в кобурі, або лежати на столі.
  7. При знятті з запобіжника стовбур повинен бути спрямований у бік мішені.
  8. При проведенні стрільб, особливо на коротких дистанціях, використовуйте захисні окуляри. Рикошет – загадкове явище, кулька завжди прилітає несподівано і боляче.
  9. Не стріляйте з близької відстані по твердих і рідких поверхнях. Рикошет від стіни або води може бути непередбачуваний для Вас.
  10. Не стріляйте просто так, стріляйте тільки в мішень, коли бачите її в прицілі.
  11. Ніколи не стріляйте поруч з твариною. Якщо воно не навчене не реагувати на звук пострілу, то реакція звіра може бути несподіваною для вас.
  12. При прицілюванні через оптичний телескопічний приціл не потрібно торкатися бровою окуляра. У пневматичної гвинтівки, так само як і у вогнепальної, є віддача і при пострілі можна пошкодити око або брову.
  13. Не клацайте спусковим гачком вхолосту.
  14. Якщо після натискання на курок зброя не вистрілила-будьте гранично обережні. Направте дуло зброї в безпечне місце і звертайтеся з ним максимально акуратно. Постарайтеся зрозуміти причину відмови і усунути її. Пам'ятайте, якщо зброя відмовила раз, це може повторитися знову.

 

При зберіганні та перевезенні зброї

 

  1. Завжди при перенесенні і зберіганні зброя повинна бути розряджена і поставлено на запобіжник.
  2. Не зберігайте пневматичну зброю зі спорядженим і вставленим в нього магазином і/або вставленим в нього балоном з газом.
  3. Сама зброя і боєприпаси повинні зберігатися окремо, в недоступних для сторонніх і дітей місцях.
  4. Категорично забороняється зберігати пружинно-поршневу пневматику (ППП) у зведеному стані.
  5. Категорично забороняється натискати на спусковий гачок пружинно-поршневої пневматики при відкритому стовбурі.
Коментарі (0)

Коментарі

Поки немає коментарів

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію